Artykuł

Warszawskie Targi Fantastyki już 7 października!

Do tegorocznej edycji Warszawskich Targów Fantastyki pozostało już tylko miesiąc. Jest to jedyna impreza fantastyczna o charakterze targowym na terenie Polski. Już 7 października 2017 w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy będzie miała miejsce nowa odsłona tego wyjątkowego wydarzenia.

 

 

Sześciopiętrowy gmach, zaprojektowany przez architektów Karola Jankowskiego i Franciszka Lilpopa, uznawany jest za jedną z najwspanialszych budowli wczesnomodernistycznych w Polsce. Wszystko to w centrum Warszawy: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy znajduje się przy ulicy Brackiej. Powierzchnia, przestronność oraz wystrój obejmujący zachwycające witraże, przestronny hall, a nawet schody łączące poszczególne kondygnacje sprawiają, że lokalizacja jest idealna do organizacji wydarzenia takiego jak Targi Fantastyki. Mamy tutaj do czynienia z płynnym połączeniem historii oraz współczesnego rytmu życia zabieganych Warszawiaków. Centrum miasta, centrum życia, centrum fantastyki – przynajmniej na ten jeden, wyjątkowy dzień.

W tym roku partnerem Warszawskich Targów Fantastyki zostało stowarzyszenie Avangarda, które aktywnie angażuje się w propagowanie kultury oraz wydarzeń związanych z fantastyką w Stolicy. Mamy nadzieję, że takie wsparcie pozwoli naszej imprezie rozwinąć skrzydła i znacznie poprawić wynik poprzedniej edycji, podczas której zaprezentowało się ponad 60 wystawców. Warto również nadmienić, że Warszawskie Targi Fantastyki są pierwszą w Polsce imprezą działającą w oparciu o system „Pay What You Want”, czyli każdy z uczestników sam decyduje ile chce zapłacić za bilet wstępu.

W nadchodzących dniach i tygodniach będziemy informować o poszczególnych atrakcjach, planowanych wystawcach i patronatach.

Jesteśmy imprezą przyjazną dzieciom więc na pewno pojawi się Kids Zone, czyli strefa dla najmłodszych fanów fantastyki.

Wiadomo już że Targi odwiedzą jedni z najpoczytniejszych autorzy związani z fantastyką – swoją obecność zapowiedzieli m.in.: Bartek Biedrzycki, Marcin Sergiusz Przybyłek, Rafał Kosik. Robert M. Wegner czy Andrzej Pilipiuk. To dopiero początek listy gości – następnych przedstawimy wkrótce na naszym FP.

W chwili obecnej lista wystawców liczy już ponad 70 pozycji (i ciągle zgłaszają się nowi chętni) – od najmniejszych firm debiutujących w roli Fantastycznego Wystawcy po najbardziej znane marki na rynku związanym z fantastyką.

Możemy też już teraz potwierdzić, że wszyscy zainteresowani modą alternatywną znajdą dla siebie coś interesującego na Targach. Coś interesującego znajdzie się także dla miłośników muzyki.

 

FP Targów

Email