Artykuł

Już w kwietniu rozpocznie się kolejna, już czwarta edycja Let’s Start Up! – największego festiwalu startupów w naszym kraju organizowanego w całości przez studentów. Trzy  kompleksowe wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację własnej  koncepcji biznesu marzeń. To wszystko w ramach inicjatywy organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego i biznesowego oraz ukazanie studentom świata startupów. Głównym założeniem jest wspieranie innowacyjności i  przedsiębiorczości wśród młodych, ambitnych osób, wzorując się na amerykańskiej Dolinie  Krzemowej, gdzie skorelowanie pracy studentów z kapitałem inwestorów uwarunkowało dynamiczny rozwój regionu i całego kraju. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi, zwłaszcza absolwentów uczelni technologicznych i biznesowych, rozpoczyna każdego roku pracę w wielkich korporacjach. Istnieje jednak alternatywna ścieżka kariery, pozwalająca lepiej wykorzystać ich potencjał i innowacyjne koncepcje- dotychczas wybierana głównie w Izraelu, czy Stanach Zjednoczonych, zyskuje popularność także w naszym kraju, a jest nią własny, niezależny biznes.

Festiwal Let’s Start Up! składa się z konferencji Tech Expo, łączącej pasjonatów startupów z największymi liderami biznesu, inwestorami i funduszami Venture Capital, wydarzenia StartUp2Night, będącego niepowtarzalną okazją do stworzenia własnego startupu od zera i skonfrontowania swych koncepcji z realiami rynku oraz licencjonowanego wydarzenia Dragons’ Den, w którym najwięksi inwestorzy w kraju (Smoki) spotykają obiecujących przedsiębiorców i decydują o możliwości finansowania ich projektów.

Biznes marzeń w zasięgu ręki
Dragons’ Den jest wydarzeniem rozpoznawalnym na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów. Możliwość sfinansowania swego biznesu marzeń to jednak nie wszystko. Dragons’ Den to również doskonała sposobność do promocji w środowiskach startupowych, szansa na zdobycie kontaktów biznesowych i rozgłosu na skalę krajową i nie tylko.

Mimo, że jedynie kilka najlepszych projektów zostanie zaprezentowanych publicznie, szerokie grono  rzedsiębiorców weźmie udział także w fazie mentoringu. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły i uzupełniać je o zupełnie nowe koncepcje oraz zdobywać praktyczne doświadczenie niezwykle ważne w środowiskach biznesowych.
StartUp2Night, czyli własna firma w 72 godziny. Brzmi nierealnie? A jednak! To i wiele więcej można osiągnąć w gronie 40 ambitnych studentów w ciągu trzydniowego wydarzenia! Wiele pizzy, kawy, ale przede wszystkim motywacji i zacięcia biznesowego. Podczas StartUp2Night uczestnicy nie tylko mają okazję stworzyć własną wizję firmy i produktu, ale także nawiązać nowe znajomości i zostać założycielami nowego, prężnie ziałającego startupu.

Co kręci przedsiębiorców?
Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

Część wystawowa umożliwia uczestnikom zapoznanie się z najciekawszymi startupami z kategorii software, hardware, games i aplikacje. Ponadto podczas VC Open Hours młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania przedstawicieli funduszy Ventrure Capital i zasięgnięcia opinii z pierwszej ręki na temat finansowania i zakładania startupów. Zwieńczeniem wydarzenia jest nieformalne spotkanie networkingowe, służące zawieraniu nowych znajomości i przydatnych kontaktów biznesowych.

Let’s Start Up! to jednak nie tylko szereg projektów o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych, jak i innych ambitnych młodych ludzi zainteresowanych tematyką. W ramach inicjatywy LSU! organizowane są również Let’s Start Up! Talks – serie prelekcji, wykładów i spotkań z przedsiębiorcami, które przybliżają zainteresowanym realia prowadzenia własnego biznesu w naszym kraju. Dzięki LSU! powstają również liczne publikacje i materiały promocyjne kreujące świadomość świata startupów jako prężnie rozwijającej się sfery biznesu w Polsce.
Let’s Start Up!
Jak wziąć udział w Let’s Start Up!? Najprościej odwiedzić profil festiwalu na portalu Facebook:
https://goo.gl/qhBStc. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat nadchodzącej edycji, jak i ciekawe newsy i informacje ze świata startupów.

Aby zgłosić się do Dragon’s Den wypełnij formularz zgłoszeniowy w dniach 26.02-19.03.17.

Tagi: , , , , ,