Artykuł

12 marca zapraszamy Was do Pogłosu, na koncerty z okazji wydania płyty przez zespół Guiding Lights (w Instant Classic) i płyty Bastard Disco (w Antenie Krzyku).

Guilding Lights założyli Asia, Łukasz i Piotrek żeby grać ładne, głośne i szybkie piosenki. Mają liczne zmartwienia. Nie mają natomiast oczekiwań i nie wierzą w przyszłość. Pierwszą próbę zagrali w listopadzie 2015, a swój zerowy koncert zagrali w lutym 2016 w Eufemii. Od tego czasu grali w Warszawie i poza Warszawą między innym z Evvolves, Bastard Disco, Sex Jams i Crooked Letter. GL nagrali i wydali własnym sumptem dwa kasetowe single „Cut&Run” i „Institute for Primate Studies”.

Skład:
Joanna Świderska: bas, śpiew
Łukasz Ciszak: gitara, śpiew
Piotr Mączkowski: perkusja

Bastard Disco, zespół powstał w sierpniu 2015 r. w wyniku spotkania się, w Warszawie, trzech imigrantów i jednego Warszawiaka. Dwa miesiące później w CSW Zamek Ujazdowski wraz z Michałem Kupiczem i Olesem Kalmukiem zespół zarejestrował swoje pierwsze demo, w skład którego weszły trzy kawałki inspirowane alternatywą lat 90tych. Od tamtej pory Bastard Disco zagrało kilka koncertów w Warszawie u boku zespołów noise-rockowych, hardcore-punkowych, garage-rockowych i math-rockowych z polski i zagranicy. Na wiosnę 2017 Bastard Disco będzie można zobaczyć na koncertach i festiwalach odbywających się w różnych miastach Polski.

Katie Caufield to krakowskie trio. Ich muzyka opiera się na improwizacji balansującej pomiędzy harmonią a dysharmonią.

Tagi: , , , ,