Artykuł

Kim są igers? Co się dzieje z kontem na Facebooku po śmierci użytkownika? Jak w krótkim czasie zyskać rzesze followersów? Jakie prawa ma portal społecznościowy do zawartości, którą na niego wrzucamy? Do czego służy funkcja „zgłoś treść”? Na te i inne pytania udziela odpowiedzi Tomasz Reich, dziennikarz i pasjonat mediów społecznościowych.

O czym dowiesz się z książki?
„Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych” to obowiązkowa pozycja dla miłośników mediów społecznościowych oraz tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sieci. Autor oprowadzi Cię po najpopularniejszych portalach społecznościowych. Pokaże jak czerpać z nich przyjemność. Doradzi w wątpliwych sytuacjach społecznych. Wyjaśni jak nie popełniać towarzyskich i wizerunkowych błędów.
Wszystkie wątki poruszane w książce lawirują wokół tematu netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowania w Internecie. Na początku autor zapozna Cię z historią pojęcia netykiety. Później wyjaśni dlaczego warto zadbać o swój wizerunek w mediach społecznościowych. Nie musisz być gwiazdą ani celebrytą by czerpać korzyści z budowania własnej marki i sieci znajomych w Internecie. Wystarczy określić co Cię interesuje. Szukasz pracy? Chcesz rozwijać swoje hobby? A może zależy Ci na tym by być na bieżąco z wydarzeniami towarzyskimi w Twojej okolicy? Autor porusza każdy z tych aspektów. W książce znajdziesz opisy następujących sieci społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, Google+, GoldenLine, LinkedIn, Snapchat oraz Foursquare. Oprócz tego poznasz zasady pisania emaili oraz prowadzenia bloga i fanpaga.

jak-dbac-o-wizerunek-w-mediach-spolecznosciowych

Dlaczego warto zajrzeć do „Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych”?

– Książkę czyta się lekko i szybko. Autor osiągnął taki efekt dzięki latom praktyki dziennikarskiej oraz krótkim i treściwym rozdziałom. Każdy z nich zakończył podsumowaniem z wypunktowanymi najważniejszymi uwagami.

– Zawiera krótki poradnik o tym, w których portalach społecznościowych warto być aktywnym w zależności od wykonywanego przez Ciebie zawodu.

– Znajdziesz tu aktualne wskazówki jak budować zawodowy wizerunek na portalach społecznościowych oraz jak rozwijać prywatne kontakty. Porady są dostosowane do wszystkich kategorii wiekowych.

– Dowiesz czym się różni hejtowanie od krytyki oraz gdzie można zgłosić wulgarne wpisy.

– Tomasz Reich jest ekspertem w dziedzinie mediów społecznościowych. W miesiąc zdobył 1,5 tys. followersów na instagramie. Jego blog „Świat według Reicha” zajął drugie miejsce w konkursie Onet.pl na najlepszy blog roku. Jest pomysłodawcą i organizatorem #warsawinstafestival.

Dla kogo będzie to najlepsza lektura?

Użytkownicy mediów społecznościowych
Znajdą mnóstwo opisów sytuacji i dylematów bliskich każdemu posiadaczowi konta na portalu społecznościowym. Sprawdzone i uzasadnione wskazówki z pewnością umilą aktywność w sieci każdemu internaucie.

Studenci
Poszukujący stażu lub pracy docenią analizę LinkedIn i GoldenLine. Autorowi bliskie są potrzeby studentów, ponieważ sam jest wykładowcą w Collegium Civitas.

Marketingowcy i przedsiębiorcy
„Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych” przedstawia również perspektywę firmy na portalach społecznościowych. Przeczytasz o sposobie prowadzenia wirtualnego dialogu z klientem m.in. na Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz Snapchacie.

Zgłębiać tajniki mediów społecznościowych możesz zacząć już za 32 zł zamawiając „Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych”.

Więcej o autorze:
5Tomasz Reich jest redaktorem naczelnym i założycielem portalu nowawarszawa.pl. Z mediami związany od ponad 20 lat. Pracował m.in. dla „Rzeczpospolitej”, „Newsweek Polska”, Gazeta.pl, „Życie na Gorąco”, „Profit” (obecnie „Forbes”). Jest wykładowcą w Katedrze Studiów Społecznych, Politycznych i Międzynarodowych Collegium Civitas, w której zajmuje się tematyką nowych mediów. Przez pięć lat pracował w największych agencjach i domu mediowym, odpowiadając za komunikację marki w mediach społecznościowych. Prowadził m.in. komunikację Nescafe Polska, Republika Kaktusa, Hortex, Mercedes Polska, Era i wiele innych. Pomysłodawca pierwszej na świecie „Nocy Wieżowców” a także konkursu fotograficznego #warsawinstafestival.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Tomkiem Reichem w Radiu Aktywnym:

20160608_192709~2

Polecamy!

Tagi: , , , ,