O nas

Radio Aktywne jest pierwszym akademickim internetowym radiem w Warszawie, oficjalnym radiem Politechniki Warszawskiej. Nadajemy nieprzerwanie od października 2004 roku, będąc alternatywą dla komercyjnych radiostacji w kraju. Nasze szeregi zasila wielu ludzi, są to w większości studenci różnych warszawskich uczelni, zarówno technicznych jak i uniwersytetów, których łączy kreatywność i pasja do muzyki oraz dziennikarstwa.

Na naszej playliście można usłyszeć muzykę, której nie usłyszycie w komercyjnych stacjach, muzykę która inspiruje i którą doceni każdy, kto lubi poszukiwać i wykraczać poza utarte schematy. Dla naszych słuchaczy nadajemy ponadto różnorodne audycje autorskie, serwisy informacyjne i poranki prowadzone przez ludzi o nieprzeciętnych osobowościach i niecodziennej wiedzy muzycznej (i nie tylko!). Naszym sztandarowym pasmem jest Aktywacja>. To tam każdego dnia zespół redaktorów przygotowuje najświeższe informacje dla studentów, wieści akademickie i kulturalne oraz ciekawostki, podejmuje gościa Radia Aktywnego oraz rozdaje wejściówki do teatrów, kin, bilety na koncerty i nagrody rzeczowe.
Warto nas posłuchać (strona www, app Tune in, app Scrobble FM)!

Jeśli czujesz zaś, że chciałbyś stać się częścią RAdia i spróbować swoich sił „po drugiej stronie” – nie wahaj się, napisz do nas na rekrutacja@radioaktywne.pl.

Facebook / Wikipedia / Mixcloud .