za PROGiem

zaprogiem

Autor audycji: Paweł Bogdan

Niedziela 21:00 – 23:00 (powtórka w piątek 12:00 – 14:00)

Za PROGiem to audycja poświęcona historii muzyki progresywnej. Drobiazgowo i wybiórczo wyselekcjonowana propozycja muzyczna z epoki wraz z wyczerpującym komentarzem prowadzącego. Nader dociekliwe spojrzenie na dziedzictwo muzyczne lat 70-tych oraz czujny rzut okiem na muzyczne dokonania współcześnie działających artystów.

Za PROGiem każdego tygodnia wybieramy się we wspaniałą muzyczną podróż. Podróż wehikułem czasu do początków istnienia, do korzeni rocka progresywnego. Poczynając od lat 60tych z każdą kolejną audycją robimy krok ku muzyce współczesnej, pokonujemy kolejne muzyczne epoki i zauważamy przemiany jakie doprowadziły do tworzenia muzyki, która powstaje obecnie. Kryzysy, muzyczne wzloty i upadki, progresywne rewolucje i przemiany. Podłoże socjologiczne, kulturowe i polityczne. Rock progresywny, krautrock, fusion, elektronika, psychodelia, awangarda, ambient, progresywny folk, zeuhl; King Crimson, Genesis, Pink Floyd, Yes, ELP, Camel, SBB, VDGG… to wszystko i wiele wiele więcej czeka na Ciebie za PROGiem.

To nie jest zwykła muzyczna audycja. To wielki, ambitny dokument pokazujący w całej krasie ponad czterdziestoletnią historię muzyki progresywnej! (patrz – lista przeprowadzonych audycji)

Nigdy nie słuchałeś muzyku progresywnej? Interesuje Cię ambitna muzyka i chciałbyś ją lepiej poznać? Słyszałeś wiele o klasyce rocka progresywnego, lecz nie wiesz jak się za nią zabrać? Może jedynie lubisz posłuchać ciekawej muzyki? Jeżeli choć na jedno z tych pytań padła odpowiedź „tak” to ta audycja jest absolutnie DLA CIEBIE!

  1. Blog audycji
  2. Facebook