Teatr Piosenki

TEATR PIOSENKIAutorka audycji: Monika Cygan
Poniedziałek 20:00 – 21:00 (powtórka w sobotę o 8:00 rano)

W „Teatrze piosenki” czasem będzie lirycznie, romantycznie oraz bardzo poetycko, czasem zgryźliwie, satyrycznie i ironicznie, ale co ważne: zawsze po polsku i z tekstem mistrzów.

Gdy przyjdzie pora, z zadumą wsłuchamy się w miłosną opowiastkę pióra Agnieszki Osieckiej, by zaraz potem felieton śpiewany zaprezentował nam Wojciech Młynarski, a lekką ironię życia spuentował Jonasz Kofta…

Brawurowymi wykonaniami zachwycą nas też aktorzy, a z Krystyną Jandą, Wiktorem Zborowskim czy Marianem Opanią przejdziemy się do kabaretu, nie tylko dla panów, niekoniecznie tych starszych.

Nie zabraknie też piosenki turystycznej i klimatów górskich wędrówek, pojawi się i Elżbieta Adamiak i Grupa Wolna Bukowina.

Podczas cotygodniowej emisji, odbywającej się w poniedziałek pomiędzy od 20 do 21, niekiedy zaplączemy się z Markiem Grechutą w „Dzikie wino”, czasem pod rękę z Grzegorzem Turnauem będziemy wędrować „ciepłym krajem, malachitową łąką morza”, by po chwili zatrzymać się i wsłuchać się w instrumenty strojone przez Stare Dobre Małżeństwo gdzieś na wrzosowiskach.

Wszystko w klimacie gawędziarskim, okraszone anegdotką czy historyjką z życia twórcy.

Facebook audycji

Kontakt: monika.cygan@radioaktywne.pl