Artykuł

MW-Wait for us

Od poniedziałku na antenie Radia Aktywnego możecie usłyszeć „Wait For Us” Milky Wishlake – naszą Płytę Tygodnia! Utworów z tego albumu możecie wysłuchać w audycji Aktywacja od poniedziałku do piątku od 18:00 do 20:00, w porankach „Gdzie Grabek mówi dzień dobry”, w Tygodniku Muzycznym w sobotę od 16:00 do 18:00 oraz w „Godzinie z Płytą Tygodnia” w niedzielę o 15:00.


Milky Wishlake to młody wokalista, pianista, kompozytor i producent, który zadebiutował w 2014 roku EP-ką „Five Contemporary Songs”. Jego muzyka bywa określana mianem neosoulu, elektroniki, muzyki klubowej, ale i jazzu, popu, rocka. „Wait For Us” to również propozycja bardzo eklektyczna, która łączy i miesza wiele styli w dość odważny, ale i wyważony sposób. Utwory z tejże płyty chwilami na myśl przywołują Cheta Fakera, by za chwilę zaskoczyć nas partią smyczkową lub melancholijnym wokalem. W „Wait For Us” można też usłyszeć gościnne wokale m. in. Oly. i Dawida Podsiadło.

Milky jest absolwentem konserwatorium w Rotterdamie (fortepian jazzowy). Oprócz działalności solowej, ma na swoim koncie jeszcze dokonania w formacji „Quantum Trio”. Dwukrotnie wystąpił na Open’erze, można go było też posłuchać na festiwalu Spring Break.
01. Up south
02. Break the silence
03. Wait for us
04. In silence
05. Hidden
06. The only rule
07. Enough
08. Hope song feat. oly.
09. Games
10. Future for me feat. Dawid Podsiadło
11. bonus – Nie ma nas

Tagi: , , , , ,