Artykuł

88 to liczba klawiszy w fortepianie…

Dzięki  idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma 88 dzień roku nabrał szczególnego znaczenia. Wtedy obchodzimy Piano Day!  To międzynarodowe święto muzyki zorganizowano już w Europie, Azji i Australii.
Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu. Wszystko by pielęgnować wielowiekową tradycję wykonywania muzyki na tym instrumencie.

W marcu 2017 roku po raz pierwszy PIANO DAY zagości w Polsce!

Zapraszamy na 4 koncerty do Krakowa w terminie 26-29.03.2017.

Te 4 dni będą okazją do podróży przez magiczny świat dźwięków klawiszy…
Kuba Płużek skomponuje recital na 3 instrumenty. Towarzyszyć mu będą, jak twierdzi, jedyni godni następcy fortepianu, czyli elektroakustyczne Wurlitzer oraz FenderRhodes. Pochodzący z Ukrainy Vitaliy Ivanov zaprezentuje własne kompozycje, standardy jazzowe oraz utwory klasyczne. Nie zabraknie też improwizacji i… saksofonu. Kontynuacją części klasycznej będzie koncert w Hurtowni Muzycznej Magnus. Mateusz Mateja zaprezentuje publiczności utwory Fryderyka Chopina, ale to nie wszystko…
W studiu Infra Sound wystąpią: wokalistka Weronika Mietelska z zaproszonymi gośćmi. Ich klimat muzyczny to bossa nova, jazz i gypsy… Tuż po nich  eksperymentujący z elektroniką Nikodem Dybiński. Fani Nillsa Frahma mogą spodziewać się czegoś specjalnego.

Piano Day wspiera Urząd Miasta i Gminy Kraków oraz Hurtownia Muzyczna Magnus.

Program:

26.03.2017, 18:00  BAL na Zabłociu (ul. Ślusarska 9), Kuba Płużek – wstęp 15 zł.

27.03.2017, 20:00 BAL na Zabłociu, Vitaliy Ivanov – wstęp 15 zł.

28.03.2017, 19:00 Hurtownia Muzyczna Magnus (ul. Surzyckiego 16), Mateusz Mateja, bezpłatne zaproszenia.

29.03.2017, 19:30  Studio nagraniowe InfraSound (ul. Sarego 7), Weronika Mietelska & friends; Nikodem Dybiński, bezpłatne zaproszenia.

Bilety i bezpłatne zaproszenia będą dostępne w klubokawiarni BAL. Ilość miejsc ograniczona. Możliwe będzie nabycie jednego biletu na 2 koncerty w BALu na Zabłociu w cenie 20 zł.
Wszelkie szczegóły dostępne na fb.com/pianodaypoland.

Tagi: , , ,