Artykuł

W czwartek, 9 marca, na scenie Pogłosu pojawią się dwa projekty muzyczne z Montrealu – Pascale Project i Blanka. Jako support wystąpi warszawski zespół Bibi and The Wave.

 

Pascale Project to solowy projekt Pascale Mercier, która działa na scenie muzycznej od 2008 r. Wydała od tamtej pory kilka albumów i EP-ek oraz zagrała wiele koncertów w Ameryce Północnej i Europie. Jej muzykę można opisać jako połączenie popu, house’u i lounge’u. Mocny wokal i całkowicie szczere, pełne emocji teksty – przy użyciu tych środków próbuje zdefiniować pojęcie “imprezowania”, a także określić, co oznacza bycie zakochanym/ą. Pascale, która początkowo była perkusistką, stara się włączać do swojej muzyki różne brzmienia i rytmy. Wszystko, czego słucha, jest dla niej ważne i inspirujące.

Blanka to duet, który lawiruje pomiędzy cyfrowym i analogowym brzmieniem – szorstkie gitary przenikają się z przytłumionym wokalem, chłodnymi cyfrowymi syntezatorami i elektromagnetycznym szumem. Ich debiutancka EP-ka Yasuda z 2015 r. miesza kraut, dark wave i industrial, łącząc te gatunki w niezrównany sobie sposób i tworząc tym samym ciekawą nową strukturę. Blanka to intensywny, ale wyrafinowany miks pulsujących arpeggiatorów, szarpanych gitar i wyciszonych wokali. Duet sięga po abstrakcyjną muzykę pop i dokonuje jej dekonstrukcji. Nowa porcja ich materiału ukaże się w tym roku.

Bibi and The Wave to duet, który czerpie z feministycznych książek, tanich piw ze stacji benzynowej na Gocławiu i klasyki, czyli dźwięków, które można było znaleźć w latach 90. w pokojach dziecięcych i pracowniach szalonych eksperymentatorów z elektroniką. Zagrają coś pomiędzy tribal techno a emancypacyjnym cold wavem.

Pascale Project + Blanka + Bibi and The Wave
Pogłos
09.03.2017 r.
Start: 20:00
Bilety: 20 zł

https://pascaleproject.bandcamp.com/releases
https://koblanka.bandcamp.com
https://kosmokrator.bandcamp.com

Tagi: , , , ,