Artykuł

Trwają zapisy do organizowanej po raz kolejny Szkoły Młodego Chemika. W marcu i kwietniu 48 warszawskich gimnazjalistów i licealistów weźmie udział w zajęciach laboratoryjnych odbywających się na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Zajęcia odbywać się będą w 4 niedziele: 26 marca oraz 2, 9 i 23 kwietnia br. w godz. 10.00 – 14.00. Zapisy trwają do 22 marca br.

Na gimnazjalistów czeka m.in. hodowla kryształów, badanie własności kwasów oraz próba Tollensa. Licealiści będą m.in. przygotowywać roztwory o określonym stężeniu, badać własności białek oraz wypierać wodór z kwasu za pomocą metali. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie będą mogli samodzielnie wykonywać doświadczenia, co często w warunkach szkolnych nie jest możliwe.

Każdy dzień zajęć składać się będzie z czterech godzin ćwiczeń laboratoryjnych. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez pracowników naukowych, doktorantów i absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej w laboratoriach usytuowanych w budynkach dydaktycznych Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (ul. Noakowskiego 3).

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta St. Warszawy.

Więcej o projekcie: www.klatrat.org

Tagi: , , ,