Artykuł

27 kwietnia w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się konferencja na temat piramid finansowych, wieńcząca projekt społeczny „NaLegalu”. 

Inicjatorem projektu jest grupa studentów z różnych miast, współpracująca ze Studenckim Kołem Naukowym Ekonomicznej Analizy Prawa ze Szkoły Głównej Handlowej. 

„NaLegalu” bierze na celownik piramidy finansowe, które stają się w Polsce coraz popularniejsze. Uczestnicy angażują się w nie najczęściej nieświadomie lub pod wpływem manipulacji osób trzecich.

Studenci postawili przed sobą cel aby podnieś poziom wiedzy i świadomości finansowej skupiając się głównie na młodych, docierając do nich poprzez kampanię internetową i finałową konferencję w Szkole Głównej Handlowej.

W czasie konferencji prelegenci opowiedzą przede wszystkim o tym, jak działa piramida finansowa i jak można ją rozpoznać. Skupią się również na aspektach, które powinny budzić wątpliwość podczas analizowania nowego projektu, metodach, które stosują promotorzy piramid finansowych i konsekwencjach wynikających z tworzenia, promowania i aktywnego uczestniczenia w piramidzie finansowej.

Na konferencji wystąpią m.in. prof. dr hab. Piotr Masiukiewicz – Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Naukowego Prakseologii oraz autor książki „Piramidy Finansowe”, Maciej Maciejewski – redaktor naczelny Network Magazynu i Waldemar Ruszel – prezes stowarzyszenia EWPM.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w konferencji i zapoznają się z przygotowanymi wcześniej materiałami, dzięki projektowi „NaLegalu” znacząco obniżą ryzyko zaangażowania się w piramidę i tym samym utraty oszczędności, w przyszłości.

Studenci Koła Naukowego Ekonomicznej Analizy Prawa gwarantują, że nawet osoby o szerokiej wiedzy finansowej dowiedzą się wielu nowych rzeczy.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Należy przyjść 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, w celu zajęcia miejsca.

Wydarzenie na facebooku