Artykuł

W sobotę 21 stycznia 2017 w Warszawie odbędą się niezwykłe zawody. Pięć drużyn z różnych zakątków naszego kraju po raz drugi będzie rywalizować o tytuł Mistrza Polski w Quidditchu.

 

Quidditch to sport pochodzący z serii popularnych powieści J.K. Rowling o Harrym Potterze. Na kartach książek jest to gra dla czarodziejów, w której zawodnicy latają na miotłach i używają latających piłek. Gra została zmieniona i przeniesiona do realnego świata ponad 10 lat temu i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przypomina połączenie piłki ręcznej, rugby oraz zbijaka. Drużyny są koedukacyjne i liczą siedmiu zawodników – 3 ścigających, 2 pałkarzy, obrońcę i szukającego. Punkty zdobywa się poprzez przerzucenie piłki przez jedną z trzech stojących obręczy. Każdy celny rzut to 10 punktów. Równocześnie zawodnicy grający na pozycji pałkarzy mogą przy użyciu specjalnej gumowej piłki – tłuczka „zbijać” zawodników przeciwnej drużyny, udaremniając ich akcje.

Niezwykłe Mistrzostwa rozpoczną się o 9 rano na Estadio de Ubocze (ul. Na Uboczu 9, Metro Natolin), we współpracy z Piłkarskim Centrum. Najwyższej jakości sztuczna nawierzchnia torfowa (potwierdzona certyfikatem FIFA Quality Turf) i ogrzewana hala pneumatyczna zapewnią najwyższy komfort zawodnikom, którzy rok temu musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikami, ale też śniegiem i mrozem. Piłkarskie Centrum umożliwia zorganizowanie imprez i wydarzeń sportowych na wysokim poziomie, w każdej dyscyplinie sportowej – nawet tak niestandardowej, jak quidditch.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski udział weźmie pięć drużyn, czyli o dwie więcej niż przed rokiem. O tytuł Mistrza Polski rywalizować będą Warsaw Mermaids, Quidditch Hussars (Warszawa), Kraków Dragons oraz debiutanci Wrocław Wanderers i Black Diamond Silesia Miners (Katowice). Stawką w zawodach jest wyjazd na Europejski Puchar Quidditcha, który odbędzie się w marcu w Mechelen w Belgii. Szansę taką będzie miał jedynie zwycięzca.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1819606041646552/

Tagi: , , ,