Artykuł

logo-czarne-tło

Zasypiasz na stojąco podczas joggingu? Bieg w maratonie nudzi Ci się już po 3 km? Szukasz nowych wyzwań i zawodów, które zapewnią Ci skok adrenaliny? Weź udział w Men Expert Survival Race – cyklu największych w Polsce miejskich biegów z przeszkodami odbywających się we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

Motywacja, wsparcie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na specjalnie zaprojektowanym torze, starcie z imponującymi przeszkodami, porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami oraz atmosfera pomocy i współpracy to wyróżniki i wartości Men Expert Survival Race. W tegorocznej edycji uczestnicy mają do wyboru trzy poziomy trudności tak, aby umożliwić start wszystkim, bez względu na predyspozycje psychofizyczne, a także by… ograniczyć niepotrzebne wymówki. Na początkujących survivalowców czeka trasa STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni wojownicy mogą wybrać dystans WARRIOR liczący 6 km i 30 przeszkód. Największym śmiałkom polecany jest bieg MACHINE obejmujący aż 50 przeszkód na trasie 12 km! Pisząc o przeszkodach nie mamy tu bynajmniej na myśli biegu przez płotki. Błoto, zasłona dymna, toczenie opon, kontenery z zimną wodą, powalone drzewo i drut kolczasty to tylko przykładowe utrudnienia czekające na miłośników ekstremalnego wysiłku.

W tym roku survivalowe wyzwania będą miały miejsce: 22 maja we Wrocławiu, 19 czerwca w Warszawie oraz 18 września w Poznaniu. Dotychczas w biegach Survival Race wzięło udział 17 tys. osób. W tym roku organizatorzy licząc na kolejny rekord frekwencji, wprowadzili szereg nowości dla survivalowców oraz kibiców. Uczestnicy biegu zmierzą się m.in. z nowymi, hardore’owymi przeszkodami i darmowym skokiem na FlyBag. Z myślą o kibicach wydarzenie zostało poszerzone o całodniową formułę sport festiwalu z bezpłatnymi atrakcjami w czterech, specjalnych strefach. Men Expert Survival Race to również okazja, by pomagać – część pieniędzy ze sprzedaży pakietów startowych zostanie kolejny rok z rzędu przekazana na rzecz Lenki Cholewy – podopiecznej fundacji Caritas.

Organizatorzy zagrzewają uczestników do regularnych ćwiczeń, rzucając im wyzwania treningowe przez cały rok. W lutym uruchomiony zostanie bezpłatny, 10-tygodniowy system treningowy online zarówno dla zapisanych biegaczy, ale i wszystkich zainteresowanych ruszeniem się z kanapy po leniwym zimowym odpoczynku. System uwzględnia dwa poziomy trudności obejmujące treningi 3 i 4 razy w tygodniu. W okresie poprzedzającym biegi, w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast w Polsce odbędą się również specjalne treningi ogólnorozwojowe prowadzone przez ekspertów Survival Race.

Podczas rejestracji dostępne są dwie możliwości do wyboru: bieg indywidualny oraz bieg drużynowy dostępny zarówno dla pracowników danej firmy, jak i paczki znajomych. Więcej informacji na temat Men Expert Survival Race oraz rejestracji na bieg można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl lub pod adresem: info@survivalrace.pl.

Tagi: , , ,