Artykuł

KOMEDIOWY POCZĄTEK WIOSNY
Także do piwnicy przy pl. Zbawiciela docierają pierwsze powiewy wiosny – aktorzy, komicy, improwizatorzy i stand-uperzy budzą się do życia. W marcu w Klubie Komediowym na scenie pojawią się wyjątkowi goście: Łukasz Orbitowski, Katarzyna Bonda i Natalia Fiedorczuk-Cieślak. A z okazji Dnia Kobiet zagra Warszawskie Combo Taneczne.

PISARZE GOŚĆMI KLUBU KOMEDIOWEGO
W marcu swoją wizytę w Klubie Komediowy zapowiedzieli znani polscy pisarze.
• 22 marca zapraszamy na Wycieczki osobiste z Łukaszem Orbitowskim, autorem m.in. powieści „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło” oraz „Inna dusza”, za którą w roku 2016 otrzymał Paszport „Polityki”.
• 29 marca gościem teatru improwizowanego Humbuk będzie Katarzyna Bonda –dziennikarka, scenarzystka, autorka dokumentów i powieści kryminalnych, m.in. „Pochłaniacza” i „Okularnika”.
• 31 marca, na zakończenie miesiąca, Teatr Improwizacji Klancyk zagra razem z Natalią Fiedorczuk-Cieślak, laureatką tegorocznego Paszportu Polityki oraz autorką książki „Jak pokochać centra handlowe”.

NA DZIEŃ KOBIET
Nie może być Dnia Kobiet bez monodramu Kasi Kołeczek „Co modna pani wiedzieć powinna”. Satyra na wymagania, które stawianie są współczesnym kobietom, czy gorzka refleksja nad pozycją kobiety w społeczeństwie? O tym przekona się każdy, kto spędzi ten wieczór z Modną Panią.
Druga odsłona 8 marca w Klubie Komediowym będzie miała dynamiczny i figlarny charakter. Zapraszamy na specjalny wieczór krótkich gier improwizowanych, do których inspiracją będą właśnie kobiety.

MUZYKA
W wigilię Dnia Kobiet (tj. 7 marca) z repertuarem dedykowanym specjalnie wszystkim paniom wystąpi Warszawskie Combo Taneczne – zespół Janka Młynarskiego, mistrzowsko interpretujący przedwojenne szlagiery. Kto słyszał Combo na żywo, ten wie, że będzie nastrojowo, do tańca i wzruszeń.W marcu także będzie można zobaczyć Musical improwizowany – spektakl grany i śpiewany przez profesjonalnych improwizatorów, którzy dostają od publiczności sam tytuł i na bieżąco tworzą scenariusz prawdziwego musicalu.

WIELKIE POWROTY
Ważnym wydarzeniem będzie powrót pierwszego, legendarnego już odcinka „Fabularnego przewodnika po… rzeczywistości wolnorynkowej” (16 marca). To historia pary absolwentów oraz ich wędrówki w poszukiwaniu etatu i lepszego jutra, którzy napotykają między innymi gadające jelenie, sadomasochistyczną sesję akademicką i uautentyczniacza. Ich pogoń za stabilizacją zaprowadzi ich nawet od wnętrza snu pewnego prezesa.

WIĘCEJ O MARCOWYM REPERTUARZE ORAZ BILETY NA SPEKTAKLE NA STRONIE KOMEDIOWY.PL.

Tagi: , , ,