Artykuł

W następny czwartek na scenie Syreniego Śpiewu zagra zespół Niechęć. Z początkiem kwietnia Niechęć wydała długo wyczekiwany sequel ,,Śmierci w miękkim futerku”, zatytułowany po prostu ,,Niechęć”. Zespół bezkompromisowo wybrnął z syndromu drugiej płyty wyrzucając ją do kosza i…

Niechęć

… nagrywając od razu trzecią. O ile w pierwszych minutach dobiegają nas jeszcze echa debiutu, tak chwilę później wprowadzona zostaje zupełnie nowa, niezwykle osobista opowieść. Mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji. Jazgotliwy odjazd zarejestrowany ,,na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej. Jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia swobodnie przeplatają się tu z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

Album był prezentowany wielokrotnie na antenie radiowej Trójki, a szczególnym wyróżnieniem był występ antenowy z publicznością w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Pełne zachwytu ukazały się między innymi w ,,Gazecie Wyborczej”, ,,Polityce” czy ,,Gazecie Magnetofonowej”, a także na portalu All About Jazz. Wydawnictwo jest jedną z najwyżej ocenianych płyt 2016 roku wg międzynarodowej społeczności portalu RateYourMusic.com. W sierpniu Niechęć zagrała na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, a występ docenił między innym magazyn The Quietus.

To jak? Macie chęć na Niechęć?


Posłuchaj na bandcampie
Niechęć – Krew

Skład:
Rafał Błaszczak – gitara
Michał Kaczorek – perkusja
Maciej Szczepański – bas
Michał Załęski – piano
Maciej Zwierzchowski – saksofony

Czwartek, 8 grudnia 2016 r.
godz. 20:30
Syreni Śpiew, ul. Szara 10a
Więcej informacji nt. koncertu

Tagi: , , , ,