Artykuł

W czwartek 23 marca w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się III edycja Warszawskich Mistrzostw „Zostań Sędzią”. Projekt, realizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania w Sporcie we współpracy z PZPN i Mazowieckim Kolegium Sędziów, jest adresowany do wszystkich pasjonatów piłki nożnej i jej zasad. W ramach głównej nagrody zwycięzca będzie miał możliwość obejrzenia finałowego meczu Pucharu Polski na PGE Narodowym w strefie VIP, a także spotka się z sędziami prowadzącymi to spotkanie.

Na czym polegać będzie konkurs? Otóż pierwszy etap to test opracowany przez Kolegium Sędziów PZPN składający się z 45 pytań. Uczestnik będzie musiał wykazać się wiedzą dotyczącą podejmowania decyzji w konkretnych sytuacjach boiskowych oraz znajomością bardziej teoretycznych przepisów. Najlepsi w pierwszym etapie przejdą do kolejnej fazy, w której oprócz pytań testowych pojawi się część ustna polegająca na podjęciu decyzji sędziowskiej po obejrzeniu materiału wideo. Uczestnik będzie miał zaledwie 5 sekund na odpowiedź, co pozwoli poczuć mu się jak prawdziwy sędzia. Wygrywa oczywiście osoba, która zgromadzi największą liczbę punktów w dwóch fazach konkursu. Warto podkreślić, że o poziom merytoryczny konkursu zadba PZPN, co gwarantuje wysoką jakość przeprowadzenia mistrzostw.

Niewątpliwie zaletą WMZS jest fakt, że udział w rywalizacji może wziąć każdy, kto ukończył 16 lat, a jego zasięg jest ogólnopolski. Jedynym ograniczeniem jest niedopuszczenie czynnych sędziów sportowych. Ten zapis w regulaminie jeszcze bardziej zwiększa szanse na zwycięstwo prawdziwych pasjonatów – amatorów piłki nożnej!

Zapisy na konkurs rozpoczynają się już 12 marca. Więcej szczegółów na temat WMZS można znaleźć na fanpage’u projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/WMZSedzia/?fref=ts.

Tagi: , , ,