Artykuł

Mistah Lego - Foto 1

Do Reggaelandu pozostały już tylko 3 tygodnie, a line-up imprezy wciąż nie został zamknięty. Drugiego dnia festiwalu na ciepłej wiślanej plaży w Płocku usłyszymy grupę Mistah Lego i zespół Ictus sound system. Czeka nas potężna dawka świetnej muzyki, która wybrzmi z namiotu soundsystemowego i sceny głównej festiwalu.

Mistah Lego to bydgosko-toruński zespół obracający się w klimatach modern roots i reggae. Frontmanem i założycielem grupy jest pochodzący z Czechowic-Dziedzic Michał „Lego” Legler. Swoją przygodę z Reggaelandem zespół rozpoczął w zeszłym roku startując w konkursie DEBIUTY, gdzie zajął drugie miejsce. Wiosną tego roku Mistah Lego wydali swoją pierwszą EPkę. Krążek zatytułowany „Big Things” zadebiutował w większości światowych serwisów streamingowych (Spotify, iTunes, Tidal, Deezer, itp.). Ich muzyka gości na antenach rozgłośni radiowych w całej Polsce, premiera EPki miała miejsce na antenie Radiowej Czwórki, natomiast Polskie Radio PiK w wybrało zespół jako swojego reprezentanta w finale konkursu „Przebojem na antenę 2016”. Grupę zobaczymy na Scenie Głównej drugiego dnia Reggaelandu.

Ictus sound system to żywy organizm powstały przy spontanicznej decyzji rozstawienia się ze sprzętem na festiwalu Reggaeland 2007 w Płocku. Od tego czasu podlega on ciągłej ewolucji, świadomie łącząc to, co najlepsze w sound systemowej tradycji z brytyjskim ravem i nowoczesną formułą klubową. Wszystko to składa się na całonocne sesje oparte na DJingu, zróżnicowanej selekcji, żywym kontakcie z publicznością i współczesnym brzmieniu.

Muzyka serwowana przez Ictus Sound to dynamiczna mieszanka szeroko pojętego reggae. Techniczny dubstep czy jungle przeplatane są selekcją rootsowych singli, upstrzonym efektami dubem czy dynamicznym miksem dancehallu. Od niedawna Ictus skupia się też na intensywnej pracy studyjnej, wypracowując własne brzmienie, określane przez nich jako „future roots”, efektem czego coraz częściej na sesjach z ich udziałem usłyszeć można autorskie kompozycje i blendy. Grupę usłyszymy  drugiego dnia festiwalu na  scenie soundsystemowej.

Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku. Karnety w cenie 60 zł (cena obowiązująca do dnia 30 czerwca 2016) można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (Płock, ul. Tumska 9a).

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej Reggaelandu dostępnej w sklepie Google Play i AppStore, w której znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu. Nowością jest także darmowa aplikacja „MiastO!Żyje” gromadząca informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku, dostępna w sklepie Google Play, a wkrótce również i w AppStore.