Artykuł

Klasycy awangardy muzyki dark-wave powracają do Warszawy na swój drugi, pełny klubowy koncert! Tym razem panowie Alexander Veljanov i Ernst Horn pojawią się na scenie Progresji z wyjątkowym koncertem akustycznym, który odbędzie się 17 marca 2017 r.
Będzie to pierwsza okazja dla polskich fanów aby usłyszeć wiele niezapomnianych utworów z całej kariery muzycznej Deine Lakaien, które nie były grane od wielu lat.

Deine Lakaien to niemiecki zespół założony w 1985. Pierwszy album został wydany w 1987.  Formacja łączy w swojej twórczości wpływy dark wave z muzyką popową, elementami awangardy i elektroniką oraz filozoficznymi tekstami. Założycielami zespołu są: wokalista Alexander Veljanov i kompozytor, multiinstrumentalista Ernst Horn. Niesamowite brzmienia tak charakterystyczne dla zespołu powstały z muzycznych wizji Horna (dyrygenta orkiestry) i artystycznych inspiracji Veljanova (teatrologa).
Wydali wiele wyjątkowych, eksperymentalnych przesyconych emocjami utworów, co zapewniło im zasłużone miejsce w czołówce światowego avant popu.
Każde ich koncerty zarówno te akustyczne, elektroniczne jak i z towarzyszeniem pełnej orkiestry są niezapomnianym przeżyciem i wariacją na temat muzycznych stylów.
W 2014 roku światło dzienne ujrzał ich ostatni 10-ty album studyjny „Crystal Palace“, który szybko znalazł się wśród 15 najlepiej sprzedającyh się krążków na niemieckiej liście przebojów.

Bilety w cenie 119 zł są dostępne na stronie internetowej Progresji, we wszystkich empikach, w sklepach Saturn i Media Markt oraz na portalu Ticketpro. Na stronie Progresji można także nabyć bilety kolekcjonerskie w cenie 122 zł. W dniu koncertu wejściówki będą kosztowały 140 zł.

Więcej informacji można znaleźć na wydarzeniu na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/events/309087416132849/

Tagi: , ,