Artykuł

wym4

W sobotę 23 kwietnia w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu. Poza tym odbędzie się również Bukklub czyli, comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. Tematem najbliższego, czterdziestego trzeciego spotkania 23 kwietnia 2016 o godzinie: 14.00, będzie książka „Poczucie kresu” Juliana Barnesa.

Wybór książek jest całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne – każdy znajdzie coś interesującego.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie, przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki  tej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.

Akcja promuje czytelnictwo i nawiązuje do historycznej funkcji budynku galerii, w którym od 1857 roku mieścił się skład książek i nut Gebethner i Wolff.

Udział bezpłatny.
Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy
23 kwietnia, godzina 14:00
Omawiana książka: „Poczucie kresu” (Julian Barnes)

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”. Tematem najbliższego, czterdziestego trzeciego spotkania 23 kwietnia 2016 o godzinie: 14.00, będzie książka „Poczucie kresu” Juliana Barnesa.

Omawiane są książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy.

Do tej pory w szpony dyskusji na temat ksiązek dostały się m.in.: „Piaskowa góra” Joanny Bator, „Lala” Jacka Dehnela, „Tworki” Marka Bieńczyka, „Ludzka skaza” Philipa Rotha, „Czekając na barbarzyńców” J.M. Coetzee`go, „Życie jest gdzie indziej” Milana Kundery, „Rzecz o mych smutnych dziwkach” Gabriela G.Marqueza, „Głód” Knuta Hamsuna, „Cwaniary” Sylwii Chutnik, „Nocne zwierzęta” Patrycji Pustkowiak, „Morfina” Szczepana Twardocha, „Kronika ptaka nakręcacza” H. Murakamiego, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Moja walka” Karla Ove Knausgarda.

Zgłoszenia:
bukklub@nck.pl
Udział bezpłatny.
23 kwietnia 2016 – Sobota z Książką w Kordegardzie

14:00 Spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego
16:00-18:00 Cykliczna Wymienialnia Książek

Tagi: , , ,