Artykuł

Too Many Fireworks prezentuje przedstawiciela euforycznego i klimatycznego post-rocka – zespół ALMA z Wielkiej Brytanii. Spokojny, ale jednocześnie pełen dramatyzmu londyński duet ALMA powstał zaledwie w zeszłym roku, a już zdążył wydać mini album w Fierce Panda Records. A już niedługo panowie pojawią się na dwóch koncertach w Polsce.

alma

Zespół wystąpi w warszawskim klubie Mózg w sobotę 12 listopada, a dzień później, 13.11.2016 r., w poznańskim Lesie. W Warszawie towarzyszyć im będzie Giorgio Fazer, nowy projekt Mateusza Franczaka i Mirona Grzegorkiewicza, znanych z takich składów jak Daktari, How How czy doskonale znanego słuchaczom Radia Aktywnego JAAA!. W Poznaniu natomiast występ Brytyjczyków poprzedzi Beyond the Event Horizon.

Brytyjski dziennik The Independent prowadzi obecnie streaming debiutanckiego albumu zespołu ALMA. Dodatkowo wyłącznie w The Independent można usłyszeć remiksy z tego albumu, stworzone m. in. przez Neila Miltona z Too Many Fireworks oraz Charliego Hodgesa z Bastille.

Zespół wykazał się niezwykłym wyczuciem czasu, wydając swój debiutancki album „The Great Escape” tuż po zakończeniu brightońskiego festiwalu o tej samej nazwie, co mogło ukoić nieco ból fanów zrozpaczonych końcem wydarzenia. „The Great Escape” doskonale łagodzi ten potężny dźwiękowy efekt odstawienia. Zdaniem Bearded Magazine jest jak „ścieżka dźwiękowa z ambientowymi wybuchami w kosmosie”. Nieprzypadkowo zatem nazwa grupy pochodzi od Atacama Large Millimeter Array – największego na świecie teleskopu.

Pete Lambrou, filar takich składów jak Codes In The Clouds czy Monsters Build Mean Robots, bez dwóch zdań wywodzi się ze świata space i post-rocka. Dzięki współpracy z Ciaranem Morahanem, partnerem Lambrou z Codes In The Clouds, ALMA robi świetny użytek z loopera, gęstych efektów, pianina i smyczków. Tworzy powolne i majestatyczne pejzaże, którymi przesiąknięte są wszystkie utwory z debiutanckiego mini-albumu.

Gorąco zachęcamy do przesłuchania twórczości Brytyjczyków oraz pojawienia się na koncertach w Warszawie oraz Poznaniu.

Tagi: , , , , , , , ,