Artykuł

Trwają zapisy do czwartej edycji Biegu Rembertowa „Runbertów”. Start i meta zawodów znajdować się będą na terenie Akademii Sztuki Wojennej (dawny AON).

16_runbertow_plakat-1

4. Bieg Rembertowa „Runbertów” odbędzie 23 października (niedziela). Start i meta znajdować będzie się na terenie Akademii Sztuki Wojennej przy al. gen. A. Chruściela „Montera” 103. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 12.00. Pół godziny wcześniej w biegu z maskotkami wystartują dzieci (roczniki 2004 i młodsi). Dla uczestników przewidziano puchary w klasyfikacji open mężczyzn, open kobiet, mieszkańców Rembertowa, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji studentów Akademii, studentom zostanie też wręczonyPuchar Prezesa AZS Warszawa.

„Nasza trasa jest szybka i dobra do osiągania rekordów życiowych. Będzie przebiegać po ulicach sąsiadujących z uczelnią. Z kampusu wybiegamy przez charakterystyczną bramę główną, następnie biegniemy al. Antoniego Chruściela „Montera” – czyli główną ulicą w Rembertowie. Potem skręcamy w osiedla domków jednorodzinnych. Na zakończenie wracamy na rondo przy al. Chruściela i wbiegamy na teren uczelni. Jest to też dobra okazja, by sprawdzić się przed Biegiem Niepodległości. Dodatkowo niewiele jest biegów na 5 km w Warszawie posiadających atest PZLA.” – mówi Rafał Jachimiak z AZS Warszawa, główny organizator imprezy. – „To także wydarzenie dla tych, którzy nie lubią licznie obsadzonych biegów a preferują mniejsze, bardziej kameralne imprezy.”
Do 20 października opłata za udział wynosi 40 zł w biegu głównym i 10 zł w biegu dla dzieci. Limituczestników wynosi 700 osób (w tym 200 w biegu towarzyszącym).
Miejsce rozgrywania zawodów sprawia, że nie zabraknie militarnych nawiązań.Historia warszawskiego Rembertowa wiąże się z wojskowością i założeniem przez wojska carskie pod koniec XIX wieku poligonu artyleryjskiego. Jednym z najbardziej znanych miejsc na mapie dzielnicy jest wspomniana już Akademia Sztuki Wojennej. To właśnie na terenie kampusu znajdować będzie się miasteczko biegowe, start i meta.

„Bieg jest związany z uczelnią wojskową i wyróżnia się tym, że zamiast zwykłego medalu otrzymuje się nieśmiertelnik. To wyjątkowa pamiątka z biegu. Szykujemy kolejne atrakcje, w planach jest np. wojskowa kuchnia.” – dodaje organizator.
Regulamin:
http://runbertow.azs.waw.pl/regulamin/

Zapisy:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2487

Wydarzenie organizowane jest przez AZS Warszawa we współpracy z Dzielnicą Rembertów m.st. Warszawy, Akademią Sztuki Wojennej, grupami biegowymi TEAM Rembertów, BiegnijZwierzu oraz Klubem Uczelnianym AZS Akademii Sztuki Wojennej.
Dodatkowe pytania:

Rafał Jachimiak
tel. 502 653 940
rafal.jachimiak@azs.pl

Tagi: , , ,