«

»

The last Taboo i Miro Kepinski w Strefie Koneserki


W niedzielę 26. maja Strefa Koneserki w Radiu Aktywnym zaprasza do wysłuchania wywiadu z Mirem Kępińskim, współczesnym gitarzystą, sitarzystą, kompozytorem i twórcą muzyki filmowej.

Słuchacze będą mogli poznać ścieżkę dźwiękową do kontrowersyjnego filmu The Last Taboo, który został wybrany i jako jeden z 14 filmów startuje w konkursie na IV Belgradzkim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Widzów i Twórców Niepełnosprawnych ,który odbędzie się w dniach 5 – 7 czerwca.

Ruszamy od 23:00 na www.radioaktywne.pl

Miro opowie o pracy nad muzyką filmową, swoich inspiracjach, tabu i filmie.

The Last Taboo jest filmem dokumentalnym, amerykańskiego reżysera filmowego Alexandra Freemana – 26 letniego filmowca z Bostonu dotkniętego porażeniem mózgowym. Dokument porusza kwestię seksualności niepełnosprawnych, która dla jednych wzbudza kontrowersje, a w innych ciekawość.

 ***
Miro Kępiński – kompozytor muzyki filmowej, producent, zawodowy gitarzysta i  sitarzysta. Na co dzień komponuje muzykę do filmów oraz  współpracuje z artystami z całego świata, tworząc nowe projekty. Płytę ‘the Singular Sound of The Brain’ projektu MEYATRA wyprodukował amerykański producent KRAMER, znany m.in. z pracy nad kultowym hitem Girl, you’ll be a woman soon.  do filmu Pulp Fiction. Inny projekt Coldstate współtworzy z Izraelczykiem Maorem Appelbaumem, na stałe mieszkającym w Los Angeles inżynierem masteringu, który w dorobku ma pracę na płytami, takich gwiazd, jak Sepultura, Rob Halford, Biohazard, czy Walter Trout.

Kępiński z Freemanem współpracowali też przy: The Last Three Weeks, czy Does Your Uncle Know?. Ostatni film, do którego Miro skomponował muzykę, to Peace.Love.Understanding. zrealizowany przez Wade’a Laxton’a (film obecnie czeka na udział w festiwalach).

Zaprasza Milena Buszkiewicz